Piraňa: Začala som aj blogovať!

Autor: Júlia Piraňa Mikolášiková | 5.3.2014 o 16:27 | Karma článku: 2,62 | Prečítané:  1212x

Kolegovia novinári, kamaráti, respondenti a čitatelia ma poznajú pod prezývkou Piraňa. Po dlhých rokoch práce vo viacerých redakciách (najdlhšie Nový Čas) som sa rozhodla aj pre písanie blogu. Aj v tomto postavení chcem byť dravou rybou, ktorá bude dýchať na krk tým, čo nás podvádzajú, klamú, okrádajú a inak porušujú zákon, či robia iné prešľapy.

Keď sa vlani na jeseň začala šíriť správa, že odchádzam z Nového Času mnohí, o ktorých som vo svojich článkoch písala, sa potešili. Radovali sa, že už nebudem odhaľovať ich prešľapy a informovať o nich verejnosť. Tí, ktorým moja novinárska práca najviac prekážala, rozširovali aj klebetu, že ma vyhodili. Nikto ma nevyhodil, do novín aj na web píšem ďalej.

Dôvodom aktuálneho menšieho pracovného nasadenia je aj to, že prišiel čas, aby som všetko čo som v médiách zažila, s akými ľuďmi som sa stretla a na čo všetko som pri práci prišla napísala do knihy na ktorej teraz pracujem. Začala som písať aj blog, lebo niektoré veci sa do novín jednoducho nezmestili, iné sa, vzhľadom na formát do Nového Času, na jeho stránky nehodia.

Spolu s kolegom Vladom Donnerom, bardom slovenskej investigatívnej žurnalistiky, sme ako prví odhalili, že v Bratislave a okolí operuje partia, ktorá ľudí pripravuje o nehnuteľnosti. Aj na základe našich článkov vznikol špecializovaný vyšetrovací tím a po čase sa ukázalo, že ide o mega podvody, do ktorých je zapletených veľa ľudí. Podozrenia smerovali k šéfom skupín, ktoré prokuratúra a polícia považuje za zločinecké a aj ešte vyššie. V poukazovaní aj na rôzne nezákonnosti budem pokračovať aj na tomto blogu.

Posledné roky som písala o témach spojených s políciou, politikou, mafiou, kriminalitou. Podrobne som sa venovala pôsobeniu viacerých ministrov vnútra aj najvyšších policajných funkcionárov. A aby som nezabudla písala som aj o prípade večierku justičnej elity, ktorý verejnosť pozná ako kauzu Bonano.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

KOMENTÁRE

Boj s Ficom už nestačí

Pravica by sa mala zamerať na daňovú politiku a kritiku byrokracie.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?