Mišenka so žiadosťou o prepustenie z väzby neuspel

Autor: Júlia Piraňa Mikolášiková | 7.4.2014 o 12:00 | (upravené 7.4.2014 o 14:11) Karma článku: 5,35 | Prečítané:  651x

Všetky obvinenia Viliama Mišenku sú postavené na základe výpovedí svedka Jána Krajčíka. Ukázalo sa, že tento chlapík riadne zamotáva políciu a viackrát nehovoril pravdu. Pre obvinenie z vraždy Jozefa Gudábu z roku 2003  je Mišenka od decembra 2013 vo väzbe. So žiadosťou o prepustenie na slobodu  dnes (7.4. 2014) úspešný nebol.

Viliam MišenkaViliam Mišenka

Mišenku náhaňali po celom svete lovci lebiek. Dolapili ho  v januári 2013 vo Venezuele a v marci 2013 doviezli na Slovensko. Sudca Mišenku posadil do väzby pre obvinenie z popravy bossa Petra Čongrádyho  zo septembra 2004. On aj jeho ďalší štyria muži boli obvinení na základe výpovede svedka Jána Krajčíka. V prípade sa však minulý rok v decembri objavil nový svedok, ktorý tvrdí, že všetko bolo inak. Policajti tak obvinili z likvidácie Čongrádyho úplne iných ľudí a Mišenku zbavili obvinenia a prepustili z väzby.  Nitrianska sudkyňa ho však poslala za mreže pre inú kauzu - vraždu Jozefa Gudábu  z marca 2003. Dôvodom väzby bola obava , že by ušiel.

Aj v tomto prípade proti nemu vypovedá Krajčík, ktorý už viackrát policajtov oklamal.  Sudkyňa mala názor, že  výpovede tohto svedka treba v každom konaní posudzovať samostatne. Mišenka teraz podal žiadosť o prepustenie.  Dnes (pondelok 7.4. 2014) úspešný nebol. Sudkyňa stále vidí dôvodnosť obvinenia aj dôvodnosť väzby. Mišenka prostredníctvom svojho advokáta Igora Cibulu podal sťažnosť. Rozhodovať o nej bude Krajský súd Nitra.

Poprava Gudábu

Tajný hrob dovtedy nezvestného muža kriminalisti našli vo februári 2011. Motívom Gudábovej likvidácie mali byť nezhody. Policajti pracujú s verziou, že Mišenka, jeho synovec Jozef, Karol Mello vzali Gudábu na chatu a Mello ho zastrelil. Svedok vyšetrovateľovi tvrdil, že vystrelil aj Mišenka a on s  jeho synovcom potom na príkaz telo zakopali.

Okrem toho je Mišenka obvinený aj z ďalších vrážd a lúpeže.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?