Nevideli ste Plešatého od takáčovcov? Súd vydal zatykač

Autor: Júlia Piraňa Mikolášiková | 25.7.2016 o 17:30 | Karma článku: 6,70 | Prečítané:  2670x

Špecializovaný trestný súd vydal európsky zatykač na obvineného takáčovca Henricha Szűcsa s prezývkou Plešatý.

Špecializovaný trestný súd vydal Európsky zatýkací rozkaz na takáčovca Henricha Szűcsa s prezývkou Plešatý ešte 30. mája. Vyplýva to z webovej stránky Europolu, kde zverejnili výzvu o pátraní. "Osoba je považovaná za nebezpečného páchateľa," píše sa na stránke. Naša polícia na webe medzi hľadanými osobami pátranie po Szűcsovi dodnes (25. júla)  nezverejnila.

Szűcs je obvinený za založenie zločineckej skupiny, hrubý nátlak, vydieranie, poškodzovanie cudzej veci a krivú výpoveď. Skutky sa stali v období rokov 2006 až 2012.

Ušiel ešte pred policajnou raziou, ktorá sa uskutočnila 2. mája sa v Bratislave a okolí. Vtedy zadržali 15 mužov a 13 obvinených vzal sudca následne do väzby. Ide o takzvanú južnú vetvu takáčovcov okolo Tibora Füleho.

„Henrich Szűcs na prvom stupni riadiaco – výkonnej zložky vetvy podlieha priamo Tiborovi Fűlemu a minimálne od roku 2006 pácha prevažne ekonomickú trestnú činnosť a na ňu nadväzujúcu násilnú trestnú činnosť, prostredníctvom jemu podriadených,“ uvádza vyšetrovateľ.

Svedok prípadu tvrdí že skupina takáčovcov mala v hotelovom trezore schované peniaze na útek, či úplatky. Keď policajti sejf prehľadali, žiadne však nenašli.

Szűcs podľa svedeckej výpovede dostával informácie o možnom zadržaní a často sa skrýval  v zahraničí, najčastejšie v Maďarsku. Vrátil sa, až keď mu osoby blízke polícii dali echo, že mu nič nehrozí.

Ďalší svedok zase opisuje, že Szűcs sa ukryl približne v marci. Stalo sa tak potom, ako začal jeden muž zo skupiny spolupracovať s políciou a usvedčovať parťákov. „Stretával  som sa s ním v Györi v Maďarsku,“ vypovedal svedok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?