Ďalšie lži korunného svedka

Autor: Júlia Piraňa Mikolášiková | 8.10.2014 o 7:00 | Karma článku: 6,17 | Prečítané:  2160x

Svedka v kauzách okolo Mišenku a Mella obvinili z ďalšieho klamstva.

Viliam Mišenka bol na úteku od jesene 2010. Vo Venezuele ho dolapili 2. januára 2013 a po pár týždňoch, vo februári, ho s veľkou pompou priviezli na Slovensko.

Obvinený bol zo šiestich vrážd aj lúpeže, vo všetkých prípadoch proti nemu svedčil svedok Ján Krajčík. Viacerí znalci z odboru psychológie vo svojich posudkoch tvrdia, že nefabuluje a jeho výpovede sú dôveryhodné. Ukázalo sa však, že mnohé jeho svedectvá sa zakladajú na lži.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil Krajčíka z krivej výpovede, krivej prísahy a krivého obvinenia nakoľko nepravdivo vypovedal v procesnom postavení svedka v trestnom konaní vo veci vraždy Jána Krišku. Stalo sa tak ešte 29. septembra 2014. Informáciu pre môj blog potvrdil tlačový odbor policajného prezídia.

Vražda Krišku

Ešte v auguste 2011 Mišenku (v tom čase bol na úteku, pozn. autorky) a Slavomíra Selického obvinili z vraždy podnikateľa Jána Krišku, ktorá sa stala na jeseň 2001 v Sládkovičove. Podnikateľa popravil strelec, ktorý prechádzal okolo na babete. Kľúčový svedok Krajčík podrobne opísal, ako Mišenku vyhľadal istý Erik z Bratislavy a zháňal človeka na Kriškovu likvidáciu. A aj, že pri niektorých stretnutiach bol aj Selický, ktorého polícia považovala za strelca. „Niekoľko dní po stretnutiach u Mišenku som sa z médií dozvedel, že sa v Sládkovičove stala vražda,“ vypovedal Krajčík. Do spojitosti si to dal aj preto, že Selický mu mal pri inej príležitosti povedať: „Nie je problém niekoho zabiť. Sadneš na motorku, j... a ideš do p...“ Svedok mal na polícii z desiatok fotografií spoznať Erika, to sa mu však nepodarilo.

Ukázalo sa však, že Selický bol v čase vraždy hospitalizovaný v Chorvátsku, kde ho operovali, lebo si poranil nohu. Znalec potvrdil že jazva, ktorú má na nohe, vznikla v čase uvedenom v správe od chorvátskych lekárov.

Trestné stíhanie voči Selickému prokurátor zastavil v júni 2012. Vo väzbe sedel desať mesiacov. Vo februári tohto roku zastavili aj trestné stíhanie voči Mišenkovi.

Viliam Mišenka

  • Obvinený je v kauze výbuchu v topoľčianskej firme. Policajti ešte prípad vyšetrujú. Kľúčový svedok prípadu bol opäť Krajčík.
  • V kauze vraždy Jozefovu Gudábu je obžalovaný a rozhoduje súd. Kľúčový svedok prípadu je tiež Krajčík.

Ján Krajčík

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?