Expolicajtov obvinených z nátlaku na svedka proti sýkorovcom chcú obžalovať

Autor: Júlia Piraňa Mikolášiková | 5.1.2015 o 14:30 | Karma článku: 10,36 | Prečítané:  21263x

Vyšetrovanie prípadu nátlaku na svedka, ktorý vypovedá proti gangu sýkorovcov  je už ukončené. 

Podľa vyšetrovateľa dvaja operatívci - Daniel GondaPeter Burkoň z protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry v októbri 2013  robili nátlak na svedka Daniela V. 

Daniel V. vypovedá proti sýkorovcom vo viacerých prípadoch.

Daniel V. pôsobil v partii sýkorovcov. Do skupiny sa dostal po smrti Miroslava Sýkoru, robil biletára na kúpalisku v Malackách. S Ivanom Cupperom prezývaným Vincko mali na starosti región Záhoria, kde vyberali výpalné. Daniel V. začal spolupracovať a začal usvedčovať niekdajších kumpánov. Bol aj v programe na ochranu svedkov, neskôr z neho dobrovoľne vystúpil.

Vyšetrovateľ  Gondu a Brukoňa obvinil z nátlaku a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Mali využívať najmä jeho obavu o vlastnú bezpečnosť, ktorú v ňom ďalej rozvíjali a podporovali,“ informovali z tlačového odboru ministerstva vnútra. Z polície oboch prepustili.

„Vyšetrovanie predmetnej trestnej veci už bolo ukončené a vyšetrovateľ predložil vyšetrovací spis s návrhom na podanie obžaloby na Krajskú prokuratúru Bratislava,“ povedal Michal Šúrek z bratislavskej krajskej prokuratúry. Stalo sa tak koncom minulého roka. „O uvedenom návrhu nebolo doposiaľ rozhodnuté,“ dodal Šúrek.

 Podľa informácií, ktoré som získala, dnes už bývalí operatívci chceli od svedka 150-tisíc eur. Mali totiž informácie na základe ktorých predpokladali, že svedkovi z trestnej činnosti malo zostať skoro pol milióna eur.

Najskôr svedok dal 5-tisíc eur jednému  z operatívcov, potom však kontaktoval iných policajtov, s ktorými spolupracoval.Podnet na prešetrenie prípadu išiel priamo z Národnej kriminálnej agentúry, do prípadu vstúpila policajná inšpekcia a ďalšie stretnutia svedka s operatívcami monitorovali.  Gondu a Brukoňa zadržali po tom, ako si od svedka prebrali ďalšiu časť peňazí - 20-tisíc eur. 

Sudca poslal oboch do väzby. Dôvodom bola obava, že by sa vyhýbali trestnému stíhaniu a ovplyvňovali svedkov. Po dvoch mesiacoch sa dostali na slobodu. „Okresný súd Malacky o návrhu na prepustenie z väzby obvinených rozhodol tak, že ich prepustil z väzby na slobodu, nakoľko dôvody väzby u obvinených pominuli,“ uviedol hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?