Neznáma žena vraj ponúkla 250 tisíc eur za vraždu Hatinu z milionárskej rodiny

Autor: Júlia Piraňa Mikolášiková | 12.3.2016 o 16:45 | (upravené 13.3.2016 o 0:01) Karma článku: 6,54 | Prečítané:  2739x

Vyšetrovateľ z úkladnej vraždy formou spolupáchateľstva v štádiu prípravy obvinil Róberta O. z Partizánskeho.

V uznesení o vznesení obvinenia z 24. februára 2016 sa píše, že Róbert O. v januári tohto roka oslovil v telocvični v Partizánskom Miroslava K. so slovami: "Potrebujem upratať Hatinu mladšieho.“ Objednávateľkou vraždy má byť žena z Banskej Bystrice a zaplatí za to 250 tisíc eur.

Policajti však túto ženu do stotožnenú nemajú a pracujú iba s úvahami. Prípad vyšetrujú elitní strážcovia zákona z Národnej protizločineckej jednotky – expozitúra Západ.

Prokurátor žiadal väzbu

Prokurátor z Úradu špeciálnej prokuratúry žiadal pre obvineného muža väzbu z dôvodu obavy, že by ušiel, ovplyvňoval svedkov a pokračoval v trestnej činnosti.

Sudca Špecializovaného trestného súdu však Róberta O. za mreže neposlal. V odôvodnení rozhodnutia poukázal na to, že „neboli zistené konkrétne skutočnosti, ktoré by svedčili pre dôvodnosť obáv uvedených v žiadosti prokurátora.“

Prokurátortak podal sťažnosť. Opodstatnenosť väzby odôvodňoval tým, že „doteraz nebola spoľahlivo zistená totožnosť objednávateľky vraždy, nebol vypočutý svedok Miroslav K. a ďalší svedkovia a mohlo by tak zo strany obvineného dôjsť k ich ovplyvneniu.

Tiež poukázal na to, že „ešte nebol vypracovaný znalecký posudok na nosiče elektronických informácií zaistených u obvineného i jednej svedkyne a ich vyhodnotením môžu byť získané nové informácie vedúce k odhaleniu identity ďalších osôb, ktoré by mohli byť zainteresované do prípravy vraždy Hatinu.“

Sťažnosť nepomohla

Senát  Najvyššieho súdu o sťažnosti rozhodoval na verejnom zasadnutí 3. marca 2016. Stotožnil s výrokmi sudcu pre prípravné konanie, pretože „zodpovedajú stavu veci a zákonu a sudca ho detailne a výstižne odôvodnil.“

Návrh prokurátor na vzatie obvineného do väzby senát Najvyššieho súdu označil za  „typický prejav neprijateľnej svojvôle orgánov verejnej moci.“ Sťažnosť zamietol. Obvineného  Róberta O. tak stíhajú na slobode.

Kto je Slavomír Hatina mladší?

Slavomír Hatina mladší  je syn známeho privatizéra a podnikateľa. V divokých deväťdesiatych rokoch minulého storočia sa Slavomír Hatina starší napríklad dostal k 39 percentám akcií Slovnaftu s trhovou cenou 6,4 miliardy korún.

Slavomír Hatina mladší sa v roku 2005 sa oženil s Mirkou Grosovou. Majú spolu dve deti a od jesene 2009 sú rozvedení. Teraz žije s druhou partnerkou Denisou Mendrejovou, ktorá je bývalá víťazka súťaže krásy a modelka. Majú spolu dve deti. Bývajú v známom v apartmánovom dome Bonaparte v Bratislave a sú tak susedmi Roberta Fica.

Hatina sa pravidelne sa objavuje na spoločenských akciách a na stránky bulvárnych médií sa dostal aj vďaka potýčke na recepcii luxusného hotela Sheraton, či  havárii na dovolenke.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?