Policajt dával informácie mafiánom. Peniaze za to nechcel, túžil patriť k nim

Autor: Júlia Piraňa Mikolášiková | 5.5.2016 o 20:15 | Karma článku: 10,76 | Prečítané:  5334x

Poskytoval im informácie, keď mal spor s nadriadeným, objednal si u nich podpálenie jeho auta. Teraz spolu s takáčovcami čelí obvineniu a sedí vo väzbe.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry tento týždeň v pondelok zadržali mužov od takáčovcov - vetvu okolo Tibora Füleho. Obvinení sú zo založenie zločineckej skupiny a ďalších trestných činov. Medzi nimi figuruje aj tridsaťjedenročný policajt s hodnosťou práporčíka z obvodného oddelenia v Sládkovičove. Volajú ho Miši.

Podľa vyšetrovateľa Miši pre vetvu skupiny takáčovcov získaval informácie z policajných evidencií osôb a motorových vozidiel.

V uznesení o vznesení obvinenia je napísané, že Miši od apríla do augusta 2009 takáčovcom najskôr radil, ako má svedok vypovedať a potom im vynášal informácie o prípade, ktorý riešil jeho kolega. Keď takáčovci dávali svedkovi za krivú výpoveď 400 eur, núkal Mišimu jeden z mužov zo skupiny 200 eur, s tým, že to je pre neho a jeho kolegu na kávu. Miši sa však mal ohradiť, že to nemuselo byť, že to nerobil pre peniaze, ale chce byť členom skupiny a túto službu vykonal, aby sa osvedčil.

Vyšetrovateľ ďalej uvádza, že keď mal Miši spor s nadriadeným z oddelenia, objednal si podpálenie jeho auta. S požiadavkou oslovil člena vetvy takáčovcov. Ten v apríli 2013 aj s ďalšou osobou, ktorej totožnosť nie je známa, prišiel do dediny, kde býva Mišiho nadriadený. Benzínom postriekal jeho automobil, ktorý bol zaparkovaný pod prístreškom a podpálil ho. Okrem auta zhoreli aj ďalšie veci, pneumatiky, parkety, dlažba, či dosky, ktoré tam boli uložené. Výška škody je takmer 12 tisíc eur.

Policajt Miši čelí obvineniu zo založenia zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a poškodzovania cudzej veci. Sudca ho vzal do väzby z dôvodu obavy, že by ovplyvňoval svedkov a pokračoval v trestnej činnosti.  Podal si sťažnosť, sťažnosť podal aj prokurátor, ktorý žiadal väzbu aj z dôvodu obavy, že by mohol ujsť. Rozhodovať tak bude Najvyšší súd.

Expolicajt Dedo

Vo väzbe z rovnakých dôvodov skončil aj bývalý štyridsaťosemročný policajt z Úradu boja proti organizovanej kriminalite s prezývkou Dedo. Čelí obvineniu zo založenia zločineckej skupiny.

„Minimálne od roku 2006 využíval svoje kontakty v rôznych zložkách polície a zabezpečoval informácie z prostredia polície, týkajúce sa trestného stíhania členov vetvy, poskytoval im znalosti a odporúčania vo vzťahu k páchaniu trestnej činnosti, plnil úlohy sprostredkovateľa medzi členmi vetvy a tretími osobami pôsobiacimi v štátnej správe pri odovzdávaní úplatkov," uvádza sa v uznesení.

Na záver

Sám dozorujúci prokurátor tohto prípadu konštatuje: „Výsluchmi svedkov bolo viac krát poukázané na prepojenie uvedenej skupiny s orgánmi činnými v trestnom konaní a súdmi, ako na okresnej tak aj na krajskej úrovni.“

Obvinenie práporčíka, ktorého volajú Miši a expolicajta s prezývkou Dedo, by moholo byť začiatkom veľkého odhalenia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?