Čonty z vraždeného gangu z Dunajskej Stredy pri razii ušiel. Polícia mlčí

Autor: Júlia Piraňa Mikolášiková | 20.5.2016 o 9:00 | (upravené 20.5.2016 o 16:21) Karma článku: 10,61 | Prečítané:  4878x

AKTUALIZOVANÉ To by už ani nebola policajná razia zameraná na mafiánsku skupinu, ak by niekto z podozrivých neušiel. Tentokrát strážcom zákona unikla pravá ruka bossa Ľudovíta Sátora - Zsolt Nagy alias Čonty. Polícia mlčí.

AKTUALIZOVANÉ o 16,10 - stanovisko polície

Tento týždeň sa konala policajná razia v Dunajskej Strede a okolí. Akcia súvisí s mafiánskym vraždami. V obci Čótfa neďaleko Dunajskej Stredy, na pozemku Lehela Horvátha  totiž kriminalisti začiatkom mája našli tri tajné hroby. 

Vyšetrovateľ v prípade štyroch vrážd obvinil štyroch mužov Kristiána Kádára, Františka Zakála, Zsolta Nagyho a Juraja Bugára.Lehel Horváth na zozname obvinených nie je. Stal sa z neho kľúčový svedok.

Ľudovít Sátor

Polícia Sátora považovala bossa dunajskostredského podsvetia. Podľa obžaloby si v roku 1999 objednal vraždu desiatich pápayovcov v bare Fontána. O rok neskôr policajtom ušiel a bol na neho vydaný zatykač. Ešte 2. decembra 2010 Sátor prišiel do areálu družstva v obci Čótfa neďaleko Dunajskej Stredy na stretnutie s Lehelom Horváthom .Podľa vyšetroavteľa ho Horváth zastreli, potom aj vykopal bagrom tajný hrob a spoločne s Kristiánom Kádárom tam uložili telo. V marci 2011 sa však  báli, že by tajný hrob mohli nájsť policajti, telo tak vykopali a previezli do nového tajného hrobu, na pozemok v Číčove, ktorý využíval František Zakál.

Sudca Špecializovaného trestného súdu vzal do väzby zatiaľ dvoch mužov. Kádára poslal za mreže z dôvodu obavy, že by ušiel, ovplyvňoval svedkov a pokračoval v trestnej činnosti. Bugára z dôvodu, že by ovplyvňoval svedkov a pokračoval v trestnej činnosti.

Ďalší obvinený - František Zakál je hospitalizovaný v bratislavskej nemocnici, sudca tak bude v piatok rozhodovať tam.

Posledný obvinený Zslot Nagy  alias Čonty je na úteku.Policajtom sa ho zadržať nepodarilo.

Čonty

Bol kamarát  Ľudovíta Sátora. Bratia Csaba a Szilárd Raiszovci sa s ním v septembri 2008 stretli a viac ich nikto nevidel.

V marci 2011 ich našli  mŕtvych v tajnom hrobe v Čótfe na pozemku Horvátha. Polícia obvinila z ich vraždy Sátora. Kľúčovým svedkom prípadu bol  Kádár.

Rovnako aj Andrej Reisz, zmizol v novembri 2006. Ešte keď Sátor žil, spoločne s Kadárom oslovili Horvátha, že Reisza zavraždia. Keď prišiel spolu so Sátorom a Čontym do Čótfy, zavraždili ho. Jeho telo potom rozporcovali na viacero častí, pomleli ich v mlyne na mäso a pozostatky vysypali do Malého Dunaja Niektoré časti tela však zakopali na pozemku.

Raiszovci aj Reisz boli spolu so Sátorom obžalovaní v prípade mafiánskej popravy v bare Fontána v Dunajskej Strede, ktorá sa odohrala v marci 1999.

Čonty je teraz obvinený v dvoch prípadoch úkladných a vrážd, ktoré sa stali v období od novembra 2006 do decembera 2010 a ďalšej vraždy, ktorá sa stala v roku 2003.

Polícia mlčí

Policajné prezídium som oslovila s otázkami:

  • Môžete potvrdiť, že pri policajnej akcii sa nepodarilo zadržať všetky osoby a jedna osoba ušla?
  • Bude dávať vyšetrovateľ podnet na vydanie zatykača na  túto osobu ?

"O všetkých dostupných informáciách, ktoré bolo možné zverejniť  k prípadu, na ktorý sa pýtate, sme  informovali v tlačovej správe zaslanej dnes na mediálny okruh," odpovedali z komunikačného oddelenia policajného prezídia. 

V tlačová správa však informuje o skutkoch z ktorých mužov obvinili, o tom, že prokurátor podal návrh na vzatie do väzby. V závere sa policajti nezabudli pochváliť: "Takmer 170 policajtov v rámci akcie vykonalo 9 prehliadok iných priestorov pričom zaistili zbrane rôzne druhu -strelné zbrane, mačety, nože, boxery, kušu..." O úteku obvineného sa v nej nič nepíše.

Ušiel im aj Kádár

Policajti v marci 2012 chceli zatknúť v tom čase kľúčového svedka v kauze vraždy bratov Raiszovcov - Kádára čelil totiž obvineniu z podvodu,podarilo sa mu však ujsť. Chytili ho až vlani v júni, v Maďarsku v meste Györ a vydali na Slovesnko,

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?