Trest pre policajtov, vďaka ktorým sa na slobodu dostal mafián, je tajný

Autor: Júlia Piraňa Mikolášiková | 2.6.2016 o 12:10 | Karma článku: 5,50 | Prečítané:  1763x

Dolapeného mafiána predviedli pred sudcu neskoro a dostal sa na slobodu. Pochybili policajti. To, či vôbec a ako boli potrestaní, ich nadriadení aj po dvoch mesiacoch taja.

„Jeden z najhľadanejších mužov na Slovensku je v rukách polície. Po rokoch pátrania zatkli Patrika Šnajdra, chytili ho v Česku,“ takúto správu priniesla  televízia Markíza.

Šnajdr bol dvojkou v záhoráckom gangu okolo Miroslava Štvrteckého, ktorý vydieral podnikateľov. Najskôr bol odsúdený na 23 rokov a tri mesiace väzenia v neprítomnosti, pretože sa mu podarilo ujsť. V kauze bola však povolená obnova konania súvisiaca s výškou trestu. Šnajdrovi trest znížili na 20 rokov. Verdikt nie je právoplatný.

Z Česka ho previezli na Slovensko a dolapený muž sa dostal na slobodu. Policajti ho totiž nepredviedli v zákonnej lehote 24 hodín od prevzatia od českých policajných orgánov pred predsedu senátu, aby rozhodol o jeho väzbe, ale omylom ho dodali do ústavu na výkon trestu. Spamätali až po 30 hodinách. Sudca ho tak musel pustiť na slobodu.

Prípad realizovala Národná ústredňa SIRENE úradu medzinárodnej policajnej spolupráce v spolupráci s Útvarom osobitného určenia.

Policajné prezídium v stanovisku z 1. apríla uviedlo, že „predmetnú záležitosť šetria a  preto sa nevedia vyjadriť, kto z policajtov presne pochybil, kto je zodpovedný a či  a ako bude potrestaný.“ (Viac o prípade si môžete prečítať tu.)

Zaujímalo ma teda čo po dvoch mesiacoch zistili.  

  • Kto a ako rieši toto pochybenie?
  • Kto konkrétne je za toto pochybenie zodpovedný?
  • Budú policajti, ktorí pochybili potrestaní?

„K postupom a otázkam pri uplatnení disciplinárnej právomoci a personálnej pôsobnosti, ktoré sú zákonným oprávnením príslušného nadriadeného a ide v nich o interné záležitosti týkajúce sa služobného pomeru príslušníkov Policajného zboru, sa nebudeme vyjadrovať,“ odpovedal pre môj blog hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

No, niet čo dodať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?