Prokurátor z kauzy Bonaparte: Za prepustenie z väzby vypovedajú čokoľvek

Autor: Júlia Piraňa Mikolášiková | 9.1.2017 o 13:20 | (upravené 9.1.2017 o 16:31) Karma článku: 7,29 | Prečítané:  2575x

Prokurátor Bystrík Palovič starší a bývalý sudca Ján Jamrich reagujú na podozrenia z korupcie v prípade mafiánskeho gangu takáčovcov. Vyjadril sa aj Štefan Harabin.

AKTUALIZOVANÉ 9.1.2017 o 15:26 o vyjadrenie bývalého sudcu Jána Jamricha, o 15:47 o vyjadrenie Štefana Harabina.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry tvrdí, že za prepustenie štyroch takáčovcov na slobodu bol poskytnutý úplatok pre prokurátora z Okresnej prokuratúry Bratislava 1 Bystríka Paloviča a dnes už bývalého sudcu z Okresného súdu Bratislava 1 Jána Jamricha. Odvoláva sa na výpoveď obvineného Jána Walzera s prezývkou Tatranka. 

Informovala som o tom v predchádzajúcom článku. (Prečítať si ho môžete tu.)

„Uvádzané skutočnosti o finančnej odplate sú čírym nezmyslom. Bohužiaľ v dnešnej dobe sú obvinení ochotní pre svoje prepustenie z väzby vypovedať čokoľvek a o komkoľvek," uviedol pre môj blog prokurátor Bystrík Palovič.

Doplnil, že mu nie je známy obsah uznesenia Najvyššieho súdu ani obsah údajného znenia návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na predĺženie lehoty väzby pre obvinených takáčovcov. Práve s týchto dokumentov vyplývajú podozrenia.

"To je úplný nezmysel. Nepamätám si na rozhodovanie o väzbe Walzera,  nepamätám si kto to je, za službu mám veľa návrhov na väzbu," povedal pre môj blog dnes už bývalý sudca Ján Jamrich, ktorý je od 1. januára v dôchodku.

O čo ide?

V máji 2016 vyšetrovateľ Národnej protizločineckej jednotky obvinil mužov zo skupiny takáčovcov okolo Tibora Füleho. Sudca Špecializovaného trestného súdu rozhodol, že pôjdu do väzby.

Z uznesenia Najvyššie súdu, ktorý rozhodoval o predĺžení väzby vyplýva, že  prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry tvrdí, že takáčovci mali svojich ľudí na polícii, prokuratúre aj súdoch a cez nich mali ovplyvňovať vyšetrovanie prípadov, v ktorých figurovali alebo figurujú ako obvinení. Prokurátor sa odvoláva najmä na výpovede obvineného Jozefa Walzera. Uznesenie som získala v zmysle zákona o slobodnom prístupe k informáciám (Celé uznesenie si môžete prečítať tu.)

"Podľa informácií PZ sú výpovede v štádiu preverovania," uviedla pre môj blog hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Podľa mojich zistení z prostredia blízkeho prokuratúre ide o prípad z jesene 2015.Sudca Ján Jamrich nevzal štyroch takáčovcov, medzi nimi aj Walzera do väzby. Uložil im však mimoriadne prísne obmedzenia a povinnosti. 

Prokurátor Bystrík Palovič starší sťažnosť nepodal. Štyroch obvinených tak stíhali na slobode.

Prokurátor spomína aj Harabina

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podozrieva na základe výpovede Walzera aj Štefana Harabina z Najvyššieho súdu. Walzer tvrdí, že mu bolo povedené, že prepustenie z väzby je vybavené u Harabina. Prokurátor poukazuje na to, že Harabinov senát prepustil už dvoch obvinených Vladimír J. a Jána M. Walzer však o Harabinovi vypovedal až potom ako boli  Vladimír J. a Ján M. prepustení z väzby. (Rozhodnutie o Jánovi M., si môžete prečítať tu.)

"Politicko - policajné korupčné hry médií ma nezaujímajú. Skorumpované maisntreamové médiá, nemám tým namysli vás, sa pod to podpisujú. Rozhodli sme podľa zákona,"  vyjadril sa pre môj blog Štefan Harabin.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Babiš: Nie som darebák, pozrite sa na Berlusconiho či Chiraca

Čapí hnízdo je pomsta, hovorí o kauze možný budúci český premiér Andrej Babiš.

SVET

Trump urazil matku padlého vojaka. Navyše vraj klame

Vedel, do čoho ide, povedal o zabitom vojakovi prezident.


Už ste čítali?