Kauza takáčovci: Zábudlivý vyšetrovateľ ostane bez trestu

Autor: Júlia Piraňa Mikolášiková | 13.1.2017 o 17:05 | Karma článku: 5,08 | Prečítané:  1618x

Zabudol si zbraň a preukaz na stretnutí s mafiánom. Nadriadení začali disciplinárne konanie, museli ho však zastaviť. Prečo nebude vyšetrovateľ za prešľap potrestaný?

Elitný vyšetrovateľ z Národnej protizločineckej jednotky, ktorý rieši kauzu zločineckej skupiny  takáčovcov si zabudol na stretnutí s gangstrom taštičku so služobnou zbraňou a služobným preukazom. Vo výsluchu to uviedol obvinený Jozef Walzer s prezývkou Tatranka. O prípade som písala tu a tu.

Zabudnutie služobnej zbrane a služobného preukazu je disciplinárnym previnením. Vyšetrovateľovi  za disciplinárne previnenie hrozilo písomné pokarhanie, zníženie služobného platu až o 15 % na dobu najviac troch mesiacov, či zníženie hodnosti o jeden stupeň na dobu jedného roka.

Z policajného prezídia na otázky k prípadu odpovedali až po viac ako týždni.

"Nadriadeným vyšetrovateľa bolo začaté disciplinárne konanie pre podozrenie z porušenia základných povinností policajta podľa zákon o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, ktoré bolo ukončené zastavením, pretože zodpovednosť za priestupok a disciplinárne previnenie u vyšetrovateľa zanikla," uviedol hovorca Martin Wäldl.

Za disciplinárne previnenie možno podľa zákona uložiť disciplinárne opatrenie len do dvoch rokov odo dňa spáchania disciplinárneho previnenia. Rovnaká lehota sa vzťahuje aj na priestupok. Udalosť, ktorú opísal Walzer sa stala však dávnejšie.

Stretnutie si nahrali

Vyšetrovateľ a dvaja kriminalisti sa stretli s Walzerom v bratislavskom hoteli. Schôdzka trvala asi hodinu. Dôvodom bola vraj príprava vraždy Walzera, ktorú Národná kriminálna agentúra vyšetrovala v roku 2012.

Policajt si na stretnutí zabudol taštičku so služobnou zbraňou, služobným preukazom a ďalšími vecami. Walzer uviedol, že ho najskôr kumpáni navádzali, aby so zbraňou niečo spáchali, čo odmietol. Zatelefonoval vyšetrovateľovi, že si tam niečo zabudol a taštičku mu vrátil. Udalosť zachytila kamera, Walzer má záznam odmieta ho však vydať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?