V dome mafiánskeho bossa Piťa našli knihu o vraždách

Autor: Júlia Piraňa Mikolášiková | 13.6.2017 o 23:20 | (upravené 14.6.2017 o 0:40) Karma článku: 8,25 | Prečítané:  3791x

Boss Piťo vyštudoval právo a zaujímala ho téma úkladnej vraždy. Roky sa bránil, že nie je mafián, ale len obyčajný chalan z Lamača. Teraz opisuje ako spáchal vraždy a aj ľutuje.

Juraj Ondrejčák alias Piťo absolvoval strednú zdravotnícku školu odbor zubný laborant. Vyštudoval právo na súkromnej vysokej škole v Sládkovičove. Bakalársku prácu písal na tému Ochrana života a zdravia v Trestnom zákone. V roku 2011 získal titul magister a chce získať aj titul JUDr. Zaujímala ho ma téma úkladnej vraždy.

O pár mesiacov na to do jeho vily v bratislavskom Lamači prileteli policajti vrtuľníkom, zadržali ho a obvinili zo založenia zločineckej skupiny a za to, že nechal podpáliť a vybuchnúť dom a auto muža z partie sýkorovcov zvaného Netvor. Akcia mala názov Eden.

„Ak ma obvinia z toho čo som urobil priznám sa, ale toto som neurobil a som nevinný,“ vykrikoval vtedy Piťo. Vyhlasoval, že nie je mafián, ohradil  voči tvrdeniu, že by bol šéfom skupiny piťovci. V roku 2004 alebo 2005 podľa neho vyšli tzv. mafiánske zoznamy, ku ktorým sa podľa Ondrejčáka najprv nikto nehlásil. „My sme sa z toho smiali. Ešte som hovoril, že ak by som sa dal preoperovať na ženu, tak ako by sa (piťovci – pozn. autorky) volali,“ povedal na súde. Odmietol, že by páchal trestnú činnosť.

V novembri 2014 ho odsúdili na 16 rokov. Vlani v lete žiadal súd o obnovu konania. Vyhlásil, že on nedal  Netvorovi nič podpáliť a vybuchnúť.

Prelomenie mlčania

Tento rok na jar Ondrejčáka obvinili z vraždy konkurenta Jána Takáča. Prelomil mlčanie a k tomuto činu sa priznal.

Priznal sa aj k tomu, že sa pokúsili zavraždiť ďalšieho muža, ktorého policajti považujú za člena skupiny takáčovcov. Vyzval svojich kumpánov, aby tiež a spolupracovali s políciou. Sám prehovoril aj o ďalších činoch, ktoré má na svedomí.

Piťo uviedol, že skupinu piťovcov tvoril on a jeho zopár kamarátov. Vymenoval troch. O dvoch z nich hovorí ako o bratoch. „My sme boli piťovci. Ostatní sa na nás iba priživovali a využívali nás,“ povedal podľa môjho zdroja blízkeho polícii pri výsluchu.

Riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry  (NAKA) Peter Hraško v utorok informoval o ďalších dvoch obvineniach v kauze mafiánskej skupiny piťovcov. Ide o vraždy z roku 2000.

Vražda Albánca

Okrem bossa Juraja Ondrejčáka a Ľuboša Zelmana bol obvinený aj mafián z Košíc Dušan Borženský zvaný Borža. Borženský si mal u Ondrejčáka  objednať vraždu Albánca Fadila  Pasjača, Ondrejčák mal poveriť vykonaním činu Zelmana, ktorý prostredníctvom Ľuboslava Velka alias Vlka, získaval informácie o obeti. Zelman na Pajsača vystrelil osem rán.

Zdroj blízky polícii pre môj blog uviedol, že Borža dostal objednávku na vraždu Albánca od istého podnikateľa. „My sme tam boli ako výkonná zložka, robili sme pre Borženského. On bol vtedy môj šéf,“ vysvetľoval Ondrejčák vyšetrovateľovi. Piťo pôvodne začínal v skupine sýkorovcov u Róberta Lališa zvaného Kýbel a pre jeho krutosť aj Gestapák.

Vražda Velka

Ďalší prípad vraždy sa týka likvidácie Velka. Ondrejčák ho mal uškrtiť v chate na Záhorí. „Motívom konania bolo, aby neposkytol svedectvo o tom, akým spôsobom došlo k vražde Fadila P.,“ povedal šéf NAKA Peter Hraško.

Vyšetrovateľ v tomto prípade vzniesol obvinenie aj Matejovi Šalagovi s prezývkou Gaťa a Zelmanovi, ktorí ho mali zakopať do tajného hrobu.

Na vražde sa mal osobne podieľať aj štvrtý muž. Vyšetrovateľ mu však dočasne obvinenie odložil, z dôvodu, že spolupracuje a pomáha objasniť ďalšie trestné činy. „Nehnevám sa na neho, aj keď začal vypovedať medzi prvými,“ podotkol Ondrejčák pred vyšetrovateľom.

Piťo vypovedal, že dôvodom usmrtenia Velka bola ochrana Zelmana, ktorého by mohli obviniť a odsúdiť. „Išlo aj o ochranu pred proti stranou, aby sa nepomstili Zelmanovi a jeho rodine,“ vysvetľoval. Podrobne opísal ako došlo k usmrteniu Velka. Skutok bol spáchaný veľmi brutálne.

Piťo neskôr prikázal chatu podpáliť. „Asi ma to prenasledovalo. Ľutujem všetky veci čo som spravil, ale túto vraždu Velka ľutujem najviac,“ vyhlásil Ondrejčák pred vyšetrovateľom.

Kniha o vražde

V prípadoch vrážd je v prípade dokázania viny trestná sadzba 15 až 25 rokov, alebo až doživotie.

Ako som spomenula v úvode, Piťo si už odpykáva 16 ročný trest. Okrem toho mu však súd uložil aj trest prepadnutia majetku. Na majetok bol vyhlásený konkurz a správca ho predáva v dražbe.

Zo súpisu majetku Ondrejčáka zverejnenom v Obchodnom vestníku vyplýva, že medzi hnuteľným majetkom sa  v Piťovom dome nachádza okrem iných kníh a aj kniha s názvom „Forenzná psychológia vraždy, Extrémna agresia I“. Autor je známy psychológ Anton Heretik. Hodnotu tohto  majetku vyčíslili na 10 eur.

Piťo zatiaľ vypovedal iba dvakrát, jeho výsluchov bude určite ešte viac. Možno raz aj sám o tom všetkom napíše nejakú knihu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?