Svedka proti takáčovcom obvinili za výpoveď o korupcii policajta

Autor: Júlia Piraňa Mikolášiková | 14.5.2018 o 7:50 | (upravené 14.5.2018 o 10:45) Karma článku: 3,96 | Prečítané:  1720x

Svedok proti takáčovcom vypovedal o úplatkoch pre vyšetrovateľa z Galanty. Vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy ho za to obvinil z krivej výpovede.

Norbert Manczal bol od júna 2015 bol vo väzbe pre obvinenie z daňových trestných činov. Rozhodol sa spolupracovať s políciou a vypovedá v kauze takáčovci. Najmä na základe jeho výpovede policajti spustili v máji 2016 akciu zameranú na takzvanú južnú vetvu okolo Tibora Füleho. Jeho trestnú činnosť vyšetrujú v samostatnom konaní a vraj vedú proti nemu stíhanie o všetkých jeho skutkoch. Stal sa z neho svedok v kauze takáčovci. V júni 2016 dostal na slobodu.

Koncom novembra 2016 však putoval späť za mreže, vyšetrovateľ z Galanty Miroslav Miezga ho obvinil z týrania družky. Prípadom týrania sa už zaoberá Okresný súd v Galante.

„Poznám vyšetrovateľa Miezgu, nakoľko sa poznám s jeho bratom a od roku 2010  spolupracoval s nami na viacerých veciach. On vyšetroval  aj prípad  nájdených zbraní spolu s ďalším vyšetrovateľom Kuruczom. Zobral úplatok päť tisíc eur od iného policajta Michala Kissa za to, že a zbraniach sa nenájdu moje a Danišove odtlačky. Vo všetkých prípadoch, ktoré končili v Galante na polícii, bol nejako zapojený Miezga a Kiss, pričom tieto prípady sa nikdy nepotvrdili, “ vypovedal Manzcal ako obžalovaný na pojednávaní v prípade týrania.

Kiss je policajt zo Sládkoviča a tiež čelí obvineniu v kauze takáčovci. Podľa uznesenia poskytoval im informácie, keď mal spor s nadriadeným, objednal si u nich podpálenie jeho auta. Aj Leoard Daniš, ktorého na pojednávaní Mazcal spomínal, čelí obvineniu v kauze takáčovci.

Maczalovou výpoveďou zo súdu v prípade týrania sa pre podozrenia z korupcie a zneužívania právomoci verejného činiteľa zaoberala inšpekcia. Vyšetrovateľ inšpekcie jeho tvrdenia vyhodnotil ako účelové a nepravdivé.

Vyšetrovateľ prípadu týrania Miroslav Miezga na Maczala podal trestné oznámenie. Na základe príkazu krajského trnavského policajného riaditeľa ho rieši polícia v Dunajskej Strede. Tamojší vyšetrovateľ Manczala obvinili z krivej výpovede. Vyplýva to z uznesenia, ktoré máme v redakcii TVKRIMI.SK k dispozícii.

Vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy tvrdí, že Manczal jednoznačne skutočnosťami, ktoré uvádzal a hlavnom pojednávaní Miezgu krivo obvinil v úmysle mu privodiť trestné stíhanie.

„Norbet Manczal konal so zámerom, aby sa oznámenie dostalo do rúk orgánom činným v trestom konaní a stalo sa potom podnetom na trestné stíhanie nevinnej osoby a to aj napriek tomu, že svoju výpoveď podal nepochybne uplatňovaním si vlastnej obhajoby v trestom konaní, preto je preukázané, že svojim konaním naplnil zákonné znaky prečinu krivého obvinenia,“ napísal vyšetrovateľ do odôvodnenia uznesenia.

Manczal podal proti uzneseniu o vznesení obvinenia sťažnosť. Bude o nej rozhodovať prokurátor.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?