Kumpán piešťanského mafiána sa dostal z basy

Autor: Júlia Piraňa Mikolášiková | 1.8.2019 o 14:20 | Karma článku: 3,63 | Prečítané:  1394x

Kamaráta a kumpána piešťanského mafiána z kauzy takzvaných piešťanských piťovcov súd podmienečne prepustil z výkonu trestu. Matúš Šelestiak je už na slobode.

Matúša Šelestiaka v kauze piešťanských piťovcov v decembri 2015 na Špecializovanom trestnom súde odsúdili za založenie zločineckej skupiny, vydieranie a ďalšie skutky na osem rokov, tiež dostal trest prepadnutia majetku. Naposledy sedel  vo väznici v Dubnici nad Váhom.

Počas pojednávania sa súdom sa priznal. „Vyviňoval ostatných a sám seba usvedčoval,“ zhodnotil predseda senátu, ktorý pojednával kauzu piešťanských piťovcov. Paradoxnne ľudí, ktorých usvedčoval oslobodili.

Šelestiak bol kumpána šéfa piešťanských poťovcov Róberta Bíleho. Sú to kamaráti. Keď už sedeli vo výkone trestu, obaja začali vypovedať aj v prípade takáčovcov. Na výpovediach sa dohadovali cez listy. Policajtom sa v korešpondencii vysmievali a volali ich chvosty. Listy im zadržali.

Šelestiak nedávano požiadal o podmienečné prepustenie z výkonu trestu. Žiadosť je možné podať po uplynutí dvoch tretín trestu, teda tomto prípade po šiestich rokoch.

Okresný súd v Trenčíne dnes (štvrtok 1.8.) rozhodol. "Senát Okresného súdu Trenčín na  zasadnutí, ktoré sa konalo v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Dubnici nad Váhom, rozhodol tak, že odsúdeného  podmienečne prepustil z výkonu trestu odňatia slobody," uviedol pre môj blog hovorca súdu Roman Tarabus.

Rozhodnutie je právoplatné, odsúdený a prokurátor sa vzdali práva podať sťažnosť proti uzneseniu. Súd určilŠelestiakovi skúšobnú dobu v trvaní tri roky.

Bíleho tiež v kauze piešťanských piťovcov odsúdili na osem rokov a dostal aj trest prepadnutia majetku. Podmienečne ho prepustili už pred pár týždňami. Ani v jeho prípade prokurátor sťažnosť nepodal a rovanko dostal skúšobnú dobu tri roky.

Prečítajte si tiež:
 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Jakuba Fila

Kašlite na vieru aj svetonázor. Klíma sa na ne pýtať nebude

Európa bez Dánska či Holandska, púšť až po Alpy.

Dobré ráno

Dobré ráno: Planéta štrajkuje. Dá sa zvrátiť klimatická kríza?

Štrajkuje sa v štyroch mestách.

Greif: Bolo strašné, čo sa vo mne dialo. Krvi by ste sa nedorezali

Pred školákmi spravil opäť školácku chybu.


Už ste čítali?